Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.05.2018 18:29:22 

Prírodné doplnky stravy Finclub‚ vitamíny‚ kozmetika Lander‚ drogéria Codi

Výživové doplnky

Výživové doplnky

Prírodné doplnky stravy, ktoré Vám ponúka Finclub vyrába fínska farmaceutická spoločnosť Hankintatukku Oy. Sídli v Helsinkách.
Patrí medzi špičku v oblasti doplnkov stravy a zdravej výživy. Je nositeľom Ceny ministerstva priemyslu a obchodu.
Výrobky tejto spoločnosti sú posudzované v akreditovaných laboratóriách a výsledky sú dozorovány Národná rada zdravia Fínska.
 
Vďaka svojej čistote a polárnemu dni s dlhodobým slnečným svitom dáva fínska príroda optimálne podmienky pre pestovanie unikátnych liečivých bylín s vysokým obsahom účinných látok. Rastlinné extrakty, suroviny a výrobky prechádzajú niekoľkonásobnou kontrolou.
 
 
 
 

 

Výživové doplnky - ako si vybrať?

Pred 15 rokmi, keď prichádzali na trh stovky rôznych vitamínov, bola som pri ich výbere bezradná. Často som pri kúpe, čo sa týka výšky ceny, dostala odpoveď, že je to asi drahší výrobca, no nič o charaktere a obsahu výrobku. Až po čase som si v tom urobila prehľad a som rada, že do časopisu môžem prispieť svojim názorom.
Myslím si, že výživové doplnky nedokážu v plnej miere nahradiť „živú stravu“ - surové ovocie a zeleninu. Hlavným dôvodom je to, že v strave sú prítomné enzýmy (biokatalyzátory, bez ktorých v tele neprebehne jediná biochemická reakcia), bez ktorých nie je život. Zdravým zvykom je konzumácia ovocných, alebo zeleninových šalátov pred hlavným jedlom. Vďaka hotovým prijatým enzýmom telo nemusí vytvárať svoje enzýmy a ušetrenú energiu využíva na iné životne dôležité funkcie.
 
Prečo teda potrebujeme výživové doplnky?
Odpoviem otázkami: jeme dostatok „živej stravy“? Mala by tvoriť aspoň jednu tretinu našej dennej potravy, cca 500 g denne. Obsahuje ovocie a zelenina, ktoré kupujeme, toľko vitamínov a minerálov, ako voľakedy zo záhrad našich babičiek? Stravujeme sa zdravo? Jeme päťkrát za deň v menších dávkach? Nie je kvantita na úkor kvality jedla? V „mŕtvej strave“ je žalostne malý obsah vitamínov, pričom príjem kalórií je často väčší, než potrebujeme. Dôsledkom toho je nadváha aj prekyslenie organizmu.
 
Resty v životospráve
 Výživové doplnky sú naozaj doplnkami stravy. Sú dôležité preto, aby sme nimi doplnili, čo nedodáme stravou. Nedáme tým možnosť vzniku chorobám z nedostatku. Uvedomme si, že telo žije vďaka buje základné látky (vitamíny, minerály, stopové prvky atď.). Ako si vybrať? Na základe restov našej životosprávy a podľa toho, čo naše telo potrebuje (počúvajme ho trocha). Ak už máme určité problémy, zamerajme sa na ne pri výbere doplnkov, aby sme i popri klasickej liečbe pomohli telu zregenerovať sa i prírodnou cestou. Na jar je veľmi potrebná detoxikácia (očista tela). Nezabúdajme na antioxidanty, ktoré vychytávajú pre nás tak škodlivé voľné radikály. Ak podáme telu tieto dve pomocné ruky, „náš motor sme generálkovali“. Takto lepšie zvláda svoje každodenné úlohy i vonkajšie negatívne nápory.
 
Multivitamíny ano, avšak prírodné
Mnohí si povieme - jednoduché riešenie, kúpim si multivitamíny. Tým dodám telu všetko naraz a mám po starosti. Aj ja uznávam multivitamíny, no iba tie prírodné, ako sú riasy chlorella a spirulina, včelí peľ, rakytník rešetliakový, Aloe vera, a to aj vo forme výživových doplnkov, ktoré sú z 98 % prírodného pôvodu, vyrobené špičkovou technológiou. Práve týmto podmienkam plno zodpovedajú produkty Finclubu. Ja osobne delím potravinové doplnky na tri kategórie:
 
1) Syntetické - najlacnejšie a tým aj najviac kupované. Odborníci tvrdia, že ich vstrebatelnosť je cca 20 %. Sú teda lacné, alebo drahé, keď zo 100 korun telo spotrebuje len hodnotu 20 korun? I keď naraz vydaná menšia čiastka je pre peňaženku príjemnejšia, horšie je to, že našej pečeni, ktorá je aj tak zaťažená celým metabolizmom a odbúravaním mnohých prídavných látok (farbivá, pesticídy, konzervačné látky, atď.) pridáme ďalšiu záťaž. Uvedomme si, že tých nevstrebaných 80 % neprejde telom len tak. Navyše nedostatočným pitím tekutín pečeň z časti nahradzuje i prácu obličiek.
2) Polosyntetické - ich vstrebatelnosť je lepšia, vždy si však pozrime percento prírodného podielu.
3) Prírodné - až 98 % a viac prírodného podielu (sú vyrábané z ovocia, zeleniny, olejov, rastlinných výťažkov). Organizmus ich spracúva ako prírodnú potravu, nezaťažujú metabolizmus a preto ich dobre znášajú aj chorí a starší ľudia. Ich najväčšia hodnota je v tom, že popri aktívnych látkach vyčíslených na krabičke obsahujú všetky mikroelementy a živiny, ktoré sú v danej prírodnej surovine. Tým sa uplatní obrovský synergický účinok prírody. Vďaka tomu je výživový doplnok až z 98 % využitý organizmom (zo 100,- telo spotrebuje hodnotu 98,-). Presne takéto sú naše finclubácke prípravky.
 
Som veĺmi rada, že tieto produkty Finclubu poznám a užívam už 8 rokov a dennodenne mi pomáhajú udržať zdravie, vitalitu aj dobrú náladu.
 
zdroj časopis Finclub

 

Chrípka a prevencia

My sme na chrípku pripravení ... čo Vy?
Choroby ale nechodí po horách ale bohužiaľ po nás ľuďoch, tak ako v tomto pre nás náročnom chrípkovom období.
Každý, kto je chorý, robí určite všetko preto, aby bol zase zdravý, cítil sa dobre, mohol byť opäť spolu s priateľmi a plniť svoje každodenné povinnosti.
Svoje zdravie ale môžeme ovplyvniť každý deň.
Vlastne to aj robíme, vědomky alebo nevedomky, pozitívne či negatívne.
Čo si väčšina z nás podvedome spája so slovom zdravie?
Určite imunitu, ktorá je vlastne synonymom zdravia.
 
Skrátka a dobre, bez poriadne fungujúceho imunitného systému nie je poriadne zdravie, ..
 
 
Posilňovanie imunity - u zdravého človeka s dobre fungujúcim imunitným systémom nevyvoláva chrípka spravidla vážne komplikácie.
K preventívnym opatreniam patrí preto kroky zabezpečujúce dostatočnú imunitu voči chrípkovým vírusom.
To znamená udržanie organizmu v dobrej kondícii, dostatočný príjem látok potrebných pre funkcie organizmu, vitamínov - najmä vitamínu C, najmä v rizikovom období.
 
 
Dôvodov, prečo používať prírodné výrobky a prírodnú kozmetiku, je veľa.
 
Je bezpečnejšie a šetrnejšie k ľudskému zdraviu, je dlhodobo účinnejšie, podporuje zdravie pokožky, jej výroba je šetrná k životnému prostrediu a má mnoho ďalších výhod.
 
Používaním prírodných produktov investujete do svojho zdravia!
 
Za chvíľu príde opäť obdobie, ktoré sa vyznačuje zvýšeným výskytom rozličných ochorení v závislosti na pretrvávajúcom chladnom počasí.
 
Kým nejaké to prechladnutie si už mnohí letos stihli dozaista prodělat, chrípkové obdobie je ešte len za dverami a imunitný systém rady ľudí je priebehom zimy oslabený.
Dbať na dostatočný príjem vitamínov je v takejto situácii viac ako dôležité.
 
 
Pre deti / i dospelých / doporučuji vynikajúce vitamín C / z acerola /, navyše obsahuje xylitol na ochranu zúbkov -
fin XYLIACERTABS a na podporu imunity fin Bi-IOMARE CAPS.
 

 
Ďalšie produkty na podporu imunity

 
 
 
TOPlist
Odkaz.přidat.eu | Slovenský vyhľadávač BEST.SK | | Pridajlink.sk - katalóg web stránok |Vyhľadávač - Xsite.sk - taXi nájdi, čo potrebuješ! | |Doporučujeme.net | Premium katalóg, zoznam | Obchody, E-shopy, Inzercia | Šperky, bižuterie SBS Trade,Nakupujte s doživotní slevou, vydělávejte s námi! | Finclub Cleaners and Cosmetics | | Surf.sk | Pozri.sk - vyhľadávač | KdeJe - internetový portál | | |